O NÁS

Kdo jsme?

Je to už pěkných pár let, co si k nám prosecco našlo cestu. Docela dobře si ten moment vybavujeme. My dva, tehdy ještě studenti, co nedali dopustit na česká sladká vína, jsme jako dárek od přátel dostali první lahev prosecca. Myslím, že byla dokonce v té nejsušší variantě. Tenkrát to nebylo ještě tak rozšířené jako je dnes. Hodně dlouho nám ta lahev ležela ve sklepě, vám povím. A pak, když už se jednoho dne vypila …. se vlastně začal pomalu psát tento příběh.

Propadli jsme kouzlu tohoto italského nápoje. Abychom se ale dostali až sem, k vlastnímu e-shopu, museli jsme se světem prosecca doslova propít. Od těch nejlevnějších až po ty grand cru. Od těch nejsladších až po ty nejsušší. Od těch z velkých vinařství až po ty z mikrovinařství. Museli jsme se vzdělávat a také něco v té Itálii procestovat. 

Dlouhou dobu jsme byli věrni jedině brut, spíše extra brut proseccu. To se ale změnilo v létě 2021, kdy jsme opět navštívili překrásné Valdobbiadene a toulali se a objevovali pro nás (a pro vás) nová malá vinařství. Tam jsme pochopili spoustu věcí. Zjistili jsme, že i extra dry prosecco může být to top prosecco. Hlavně, když je s láskou, pokorou a úctou k surovině dělané. A že přesně toto chceme mít tady v Česku. A že to nechceme pít sami. Že to chceme zprostředkovat i vám. A tak se konečně zrodil PROSECCO TIME, projekt, který ležel přes 2 roky v šuplíku.

Vše, co zde najdete, jsme osobně pečlivě vybírali, ochutnávali, a tudíž si na 100 % stojíme za kvalitou těchto produktů. Kvalita, která vždy vítězí nad kvantitou, je to, co nás odlišuje od ostatních. Celý proces od výběru, přes nákup v Itálii, dovoz až po prodej v České republice si realizujeme sami. Zaměřujeme se na malá rodinná vinařství v Itálii, která jsme navštívili a výhradní distribuci. Dáváme do toho kus sebe, svůj volný čas, je to naše zábava a druhá práce, která nás neuvěřitelně baví a naplňuje.

Nebojte se na nás s čímkoli obrátit, jsme tu pro vás.

Udělejte si čas pro sebe a na prosecco.

 

Za PROSECCO TIME

Lenka a Vašek.  

IMG_1518
IMG_5913
IMG_6154